BEZPŁATNA

Szkoła Rodzenia Online

 Przygotuj się do świadomego przeżywania ciąży, porodu, a także macierzyństwa i ojcostwa.

Data

Piątek: 16 kwietnia 2021

}

Czas

15.04 – 23.05.2021

100% online

Pełnowartościowa szkoła rodzenia bez wychodzenia z domu!

PANDEMIA NIE POZWALA CI UCZĘSZCZAĆ NA STACJONARNE ZAJĘCIA SZKOŁY RODZENIA?

Nie musisz rezygnować z możliwości przygotowania się do porodu, połogu i opieki nad noworodkiem !

Już dziś zapisz się do BEZPŁATNEJ Szkoły Rodzenia HAPPYMED Online!

Nie możesz chodzić do stacjonarnej do szkoły rodzenia? Czujesz obawę, bo wiesz, że na sali porodowej będziesz sama? Chcesz się dobrze przygotować do porodu, połogu i opieki nad noworodkiem?
Najlepszy zespół w tej przestrzeni internetu przygotuje Cię do porodu, omówi z Tobą połóg, wprowadzi Cię w opiekę nad noworodkiem opierając się na aktualnej wiedzy medycznej. Już nie będziesz musiała się martwić o „jutro”, bo dobre przygotowanie to mniejszy stres dla Ciebie i większa radość z rodzicielstwa.
Zajęcia prowadzą dyplomowane położne, Międzynarodowa Certyfikowana Konsultantka Laktacyjna, fizjoterapeutka uroginekologiczna, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.
Nie czekaj!!!
Już dziś rozpocznij z nami przygotowania do przyjęcia nowego członka rodziny.

Dołącz już Teraz!

Pierwsze zajęcia PIĄTEK, 16 kwietnia, godz. 11:00

6 SPOTKAŃ ZE SPECJALISTAMI 

N

Przygotowanie do porodu

Rozpoczynając cykl zajęć powiemy co spakować do szpitala, omówimy plan porodu oraz warunki na sali porodowej. Spróbujemy kontakt z nienarodzonym dzieckiem poprzez wizualizację, jako technikę relaksacyjną, a na koniec przygotujemy pamiątkę dla dziecka.

N

Poród

Podczas spotkania zastanowimy się jakie są zwiastuny porodu, czym właściwie jest poród, kiedy i jak może się rozpocząć, jakie są jego etapy. Poznamy najważniejsze hormony w porodzie i ich działanie, niefarmakologiczne i farmakologiczne sposoby łagodzenia bólu. Zastanowimy się co zrobić, gdy poród zwalnia oraz jak sobie radzić ze zmęczeniem. Powiemy o kontakcie „Skóra do skóry” i jego korzyściach dla noworodka. Omówimy także scenariusz porodu poprzez cięcie cesarskie.

N

Karmienie piersią

Z tych zajęć dowiecie się: jak rozpoznać kiedy pojawiają się laktacyjne trudności, do kogo zwrócić się o pomoc, w jaki sposób zawalczyć o swoją laktacyjną drogę, czy warto karmić piersią, jakie są korzyści dla mamy i dziecka, co mówią najnowsze badania, dlaczego wsparcie emocjonalne jest tak ważne, czy mieszanka modyfikowana może w ogóle konkurować z mlekiem mamy.

N

Połóg

Tematyka zajęć : nietrzymanie moczu, gazów i stolca; jak pracować z blizną po cięciu cesarskim i nacięciu krocza; rozejście mięśnia prostego brzucha; prawidłowe nawyki toaletowe i ergonomia w życiu codziennym; objawy i leczenie obniżenia narządu rodnego; prawidłowe ćwiczenia mięśni dna miednicy.

N

Kąpiel

Zajęcia bardzo praktyczne, w których pokażemy jak powinna wyglądać kąpiel dziecka, jak pielęgnować skórę noworodka oraz jak przebierać niemowlę. Pokażemy również kąpiel w wiadrze.

N

Ekorodzicielstwo

Tematyka zajęć: zalety chustonoszenia, prawidłowa pozycja oraz bezpieczne początki noszenia dziecka w chuście, nosidła miękkie, 7 filarów rodzicielstwa bliskości, ekorodzicielstwo w zgodzie z naturą.

Poznaj prelegentów 

4 ekspertów, którzy pomogą Ci przygotować się do świadomego przezywania ciąży, porodu, a także macierzyństwa i ojcostwa.

}

Estera Michalak

Przygotowanie do porodu

Karmienie piersia

Kąpiel 

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 1000 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomaga kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

}

Kamila Szymańska

Poród

Położna z zawodu i z pasji.
Prowadzi własną praktykę położniczą.
Instruktorka Szkoły Rodzenia oraz Masażu Shantala.
Angażuje się w pracę całym sercem.
Pragnie otoczyć profesjonalną opieką swoje pacjentki oraz ich rodziny.
Obecnie w trakcie specjalizacji ginekologiczno-położniczej.
Asystuje przy porodach domowych oraz w miarę możliwości uwiecznia je na fotografiach.

}

Katarzyna Dobersztyn- Kominkiewicz

Połóg

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Terapeutka urologiczna i ginekologiczna. Dyplomowana i certyfikowana przez Fundacja Aenon i Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Specjalizuję się w fizjoterapii kobiet oraz w bólach kręgosłupa różnego pochodzenia. Certyfikowany terapeuta metody McKenzie.

Ukończyłam liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej, terapii manualnej, osteopatycznej terapii kobiet w okresie ciąży i połogu, przygotowanie kobiety do aktywnego porodu, kompleksowej i integracyjnej terapii blizny, rozejścia mięśni prostych brzucha oraz tapingu rehabilitacyjnego. Stale podnoszę swoje kwalifikację.

Sama jestem mamą. Mam dwóch wspaniałych synów. Dobrze wiem co znaczy być w ciąży i co ze sobą niesie okres okołoporodowy. Moim celem jest pomaganie kobietą w leczeniu schorzeń dna miednicy tj.: nietrzymanie moczu i stolca, obniżeniu narządu rodnego, bóle w obrębię miednicy mniejszej, rozejściu mięśni prostych brzucha, w poprawię jakości życia intymnego po porodach oraz operacjach ginekologicznych. Pomoc znajdą u mnie kobiety w każdym wieku i na każdym etapie swojego życia tj. w ciąży, po porodzie, po menopauzie czy po mastektomii.

}

Dominika Kanarkiewicz

Ekorodzicielstwo 

Certyfikowany Doradca Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich, prezes Fundacji Opieki Okołoporodowej. Od 2012 roku związana ze światem okołoporodowym, oddając się z pasją wspieraniu pacjentek w trakcie ciąży i po porodzie. Wiedza anatomiczna wyniesiona ze studiów i licznie przebytych kursów pozwala jej zadbać o zdrowie kobiet oraz noworodków ucząc prawidłowego chustonoszenia czy prowadząc zajęcia gimnastyczne dla ciężarnych. W placówkach HAPPYMED służy swoją wiedzą, uczy znajomości ciała, przygotowuje do porodu i dba o doskonałą formę mam już od pierwszych dni ciąży. Zarówno pacjentki, jak i osoby zainteresowane chustonoszeniem skupia wokół regularnych spotkań oraz grup w mediach społecznościowych.

Zapisz się i weź udział w Szkole Rodzenia Online

Partnerzy Szkoły Rodzenia Online:

Bezpłatna Szkoła Rodzenia Online

(48) 884-666-584

Cały świat 😉