Poradnia online

Książka „Pokonaj laktoterroryzm – 5 kroków do udanego karmienia piersią” Estera Michalak

książka Estery Michalak

Każda kobieta, która podejmuje decyzję o naturalnym karmieniu, powinna otrzymać odpowiednie wsparcie, opiekę i wiedzę. Tak się nie dzieje. Książka obnaża słabość systemu opieki zdrowotnej, który powoduje, że odsetek mam karmiących piersią powyżej 6 miesięcy jest rażąco niski. A wystarczy 5 kroków. 5 KROKÓW, aby sukces laktacyjny stał się udziałem większości kobiet, które chcą doświadczyć piękna karmienia piersią.

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • jak przygotować swoją psychikę i ciało do karmienia piersią,
  • jak rozpocząć karmienie, by zwiększyć szanse na udaną laktację,
  • jak sobie radzić z problemem laktacyjnym,
  • jak wprowadzić żywienie uzupełniające pod osłoną karmienia,
  • jak długo należy karmić piersią.

Ilość stron: 144

O autorce

ESTERA MICHALAK – położna IBCLC – Międzynarodowa Dyplomowana Konsultantka Laktacyjna.

Prezeska Happymed sp. z.o.o.

Współorganizatorka Międzynarodowej Konferencji Laktacyjnej PROLACTA.

Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie oraz Wyższej Szkole Terapii i Edukacji w Poznaniu.

Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Założycielka szkoły noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich Happymed.

Założycielka Fundacji Opieki Okołoporodowej.

Członek Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.

Członek Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

Członek Polskiego Towarzystwa Położnych.

Ponad 10 lat wykonywania zawodu położnej dało jej narzędzia do przeprowadzenia rewolucji w edukowaniu kobiet. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat przeszkoliła ponad 500 położnych z całej Polski w ramach kursów specjalistycznych. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce karmienia naturalnego. W swojej poradni laktacyjnej pomaga kobietom, spotykającym trudności podczas mlecznej drogi.

Szczęśliwa mama dwójki dzieci: Hani oraz urodzonego w domu Piotrusia.

Rekomendacje

Osobiście uważam, że ta książka jest absolutną pozycją obowiązkową dla każdej kobiety planującej bądź będącej już w ciąży! Ja sama planowałam karmić piersią naszą drugą córeczkę tylko sześć tygodni i dodatkowo wspomagać się mlekiem modyfikowanym, aby po okresie połogu móc przejść wyłącznie na nie. Dzięki poznaniu Estery oraz jej wizycie patronażowej uświadomiłam sobie, jak wielki błąd bym popełniła. Dzięki wiedzy, którą od niej dostałam, karmiłam piersią całe trzynaście miesięcy i jestem dumna z każdego pięknego dnia tego okresu! A moje dziecko, nie dostając sztucznych zamienników, rozwija się zdrowo. Estera, jestem wdzięczna za to, że to właśnie Ty pojawiłaś się tego dnia w moich drzwiach!
Katarzyna Wawrzyniak – Businesswoman i szczęśliwa mama 2 córeczek


Dla każdej mamy, która pragnie karmić swoim mlekiem. Bogactwo wiedzy i doświadczenia autorki do wykorzystania na każdym etapie przygody z karmieniem piersią. Serdecznie polecam!
Magdalena Stefanowska


Jeżeli wchodzisz w nową sytuację w życiu, to zawsze potrzebny jest Ci ktoś, kto Cię poprowadzi i tak właśnie trafiłam na Esterę Michalak, która wspierała mnie w okresie karmienia piersią i nie tylko. Zdaj się na wiedzę osoby, która jest w pełni zaangażowana, kieruje się misją, a w jej przekazie czuć pasję. Po tej lekturze nabierzesz spokoju, a karmienie piersią stanie się przywilejem, którego doświadczysz.
Milena Ziółkowska


Bez wahania mogę powiedzieć, że Estera jest właściwą osobą na właściwym miejscu, przekonałam się o tym na własnej skórze i uważam, że takie osoby należy szczególnie doceniać. Uczestnicząc w zajęciach w szkole rodzenia HappyMed wiedziałam, że Estera jest konsultantką laktacyjną, pomyślałam sobie jednak, że jest to jakaś „na siłę” komercyjnie wymyślona nowa rola. Wprawdzie w ramach zajęć Estera z niesamowitą pasją mówiła o laktacji, karmieniu piersią i bezcennym mleku matki, przyznaję też,
że wtedy wpoiła mi, że chcę karmić piersią i koniec, ale byłam przekonana, że ta teoria wystarczy. Kiedy jednak urodził się Mikołaj i nadszedł czas przystawienia synka do piersi okazało się, że teoria teorią, ale w praktyce nie jest już tak łatwo. Poranione brodawki w szpitalu zasiały mnóstwo  wątpliwości, czy aby na pewno dotrzymam postanowienia. Zaraz po powrocie ze szpitala pomyślałam oczywiście o Esterze. Jeden telefon i jeszcze tego samego dnia moja wspaniała konsultantka laktacyjna była u nas w domu. Z uśmiechem na twarzy i pasją w sercu pomogła nam wprowadzić w życie  wszystkie cenne informacje, które wcześniej przekazała. Razem z Esterą przystawiłam Mikołaja do piersi, skorygowałam błędy, które zdążyłam już popełnić i udało się. Po kilku dniach karmienie przestało być bolesne i wiedziałam co robić, żebyśmy i ja, i Mikołaj byli zadowoleni. Uważam, że stało się tak przede wszystkim dzięki bardzo praktycznej wiedzy naszej ekspertki Estery, jej pozytywnej
energii, którą nam przekazała i pasji do swojej pracy, którą widać gołym okiem. Nie każdy może wykonywać pracę jaką kocha, na szczęście jednak wciąż są takie osoby, które zamieniły swoje zamiłowanie w pracę i znajdują się na właściwym miejscu – to jest bezcenne. Dzisiaj śmiało mogę stwierdzić, że konsultant laktacyjny to ekspert od bardzo ważnej dziedziny życia i absolutnie nie jakaś „na siłę” komercyjnie wymyślona nowa rola. Dlatego koniecznie sięgnij po zbiór wiedzy i historii przedstawionych w tej książce, a przekonasz się, że warto karmić piersią pomimo wielu dotykających nas problemów.
Magdalena Bednarek


Z autorką tej książki poznałyśmy się na studiach. Już wtedy dało się zauważyć, że jest to Osoba bardzo inteligentna i ambitna. Dzięki Esterze i jej drogocennym radom karmienie piersią mojej córeczki było pełnym radości i satysfakcji doświadczeniem. Jestem namacalnym dowodem, że gdyby nie ogromne wsparcie, rzetelne porady i pomoc na każdym kroku „na zakrętach” naszej drogi mlecznej, nie trwała by ona zbyt długo. Ta książka to kompendium wiedzy dla każdej kobiety, ukazuje ona aspekty naturalnego karmienia piersią, począwszy od magicznych 9-ciu miesięcy, poprzez problemy laktacyjne, czy wprowadzanie pierwszych pokarmów uzupełniających. Gorąco polecam tę lekturę, bo jest napisana przez wspaniałą i oddaną całym sercem w słuszną sprawę położną.
Położna Paulina Smolarek