Happy-Med to początkowo tylko szkoła rodzenia, która rozpoczęła funkcjonowanie
11 stycznia 2010 roku. To miejsce spotkań kobiet i mężczyzn oczekujących na narodziny dziecka. Tutaj spotykamy się na podobnym etapie życiowym, który budzi czasem obawy i lęki związane z porodem, połogiem i opieką nad noworodkiem.

Program szkoły oparty jest na idei aktywnego i fizjologicznego porodu.
Naszym celem jest przygotowanie rodziców do świadomego przeżywania ciąży, porodu, a także macierzyństwa i ojcostwa.

Nasza Kadra

Estera Michalak

Witajcie!
Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat przeszkoliłam ponad 800 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomagam kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.
Położnictwo studiowałam na UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kiedy je rozpoczynałam wyobrażałam sobie, że praca położnej to głównie pomoc kobietom podczas porodu. W trakcie nauki dowiedziałam się, że wachlarz zajęć jest dużo szerszy i daje mnóstwo możliwości rozwoju. To mnie zachwyciło.
Pierwsze szlify jako położna zdobywałam w prywatnej placówce szpitalnej wraz 21 poradniami specjalistycznymi, a potem kontynuowałam praktyki zawodowe w poznańskim szpitalu GPSK na Polnej, aż w końcu postanowiłam spełnić swoje marzenie i otworzyć szkołę rodzenia. To był 2009 rok, kończyłam studia magisterskie, a w radio usłyszałam, że można ubiegać się o dotacje na założenie własnej działalności. Wystartowałam w konkursie i w styczniu 2010r. zostałam właścicielką szkoły rodzenia. Z biegiem czasu pracy było na tyle dużo, że zatrudniałam kolejne osoby, a w 2015r. mając pod swoimi skrzydłami już trzy placówki powstało Happymed sp. z o.o., w której obecnie pracę znajduje kilkanaście fantastycznych osób.
Jako położna POZ wielokrotnie spotykałam się z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo chciałam im pomóc, dlatego w 2013 roku powołałam do życia Fundację Opieki Okołoporodowej. Obecnie oprócz wsparcia dla rodziców, działa ona także na polu naukowym, wspierając rozwój osób medycznych przez organizowanie szkoleń, kursów itp. W
tym roku udało nam się także zorganizować Międzynarodową Konferencję Laktacyjną PROLACTA, poświęconą wsparciu kobiet w karmieniu piersią, która okazała się wielkim sukcesem.
W grudniu 2018 roku wydałam także swoją pierwszą książkę pt „Pokonaj laktoterroryzm5 kroków do udanego karmienia piersią”, a także zupełnie niedawno uruchomiłam platformę e-learningowej dla kobiet i dla położnych
https://happylearn.elms.pl/logowanie.html.
O wszystkich tych działaniach piszę na moim fb https://www.facebook.com/laktopolozna/ , na który serdecznie zapraszam.
Na zakończenie dodam też, że …uwielbiam być położną. Cieszę się każdym spotkaniem z kobietami, personelem medycznym i noworodkami. Wiele satysfakcji dają mi podziękowania od pacjentek, czuję się wtedy potrzebna i wiem, że to co robię ma ogromne znaczenie. Moim celem na najbliższe lata jest budowanie autorytetu położnej w Polsce, pokazanie, jak wiele wspaniałych kobiet jest w tej grupie zawodowej, która nie tylko angażuje się w to co robi, ale nieustannie podnosi swoje kompetencje i odnajduje w pomaganiu kobietom prawdziwą pasję. Bycie położną to nie jest dla mnie praca, to jest zaszczyt, wyróżnienie i misja.”

Cennik moich usług:

 

Nazwa Cena
Konsultacja laktacyjna w gabinecie Happymed 150zł
Konsultacja laktacyjna poza gabinetem 200zł
Konsultacja laktacyjna wideo online do 60 min 150zł
Konsultacja laktacyjna wideo online do 30 min 100zł
Konsultacja laktacyjna wideo online do 15 min 50zł
Prywatna wizyta patronażowa z kąpielą noworodka 250zł
Prywatna wizyta patronażowa bez kąpieli noworodka 200zł
Przygotowanie planu porodu z położną 150zł
Dojazd do klienta (liczony w dwie strony) 1 zł/ km

Dominika Kanarkiewicz

mgr Dominika Kanarkiewicz- Certyfikowany Doradca Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich, prezes Fundacji Opieki Okołoporodowej. Od 2012 roku związana ze światem okołoporodowym, oddając się z pasją wspieraniu pacjentek w trakcie ciąży i po porodzie. Wiedza anatomiczna wyniesiona ze studiów i licznie przebytych kursów pozwala jej zadbać o zdrowie kobiet oraz noworodków ucząc prawidłowego chustonoszenia czy prowadząc zajęcia gimnastyczne dla ciężarnych. W placówkach HAPPYMED służy swoją wiedzą, uczy znajomości ciała, przygotowuje do porodu i dba o doskonałą formę mam już od pierwszych dni ciąży. Zarówno pacjentki, jak i osoby zainteresowane chustonoszeniem skupia wokół regularnych spotkań oraz grup w mediach społecznościowych.

Linki

O nas

Fundacja

Sklep

Blog

Książka – Pokonaj Laktoterroryzm

Kontakt

Estera Michalak

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 700 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomagam kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

Bądźmy w kontakcie