Happy-Med to początkowo tylko szkoła rodzenia, która rozpoczęła funkcjonowanie
11 stycznia 2010 roku. To miejsce spotkań kobiet i mężczyzn oczekujących na narodziny dziecka. Tutaj spotykamy się na podobnym etapie życiowym, który budzi czasem obawy i lęki związane z porodem, połogiem i opieką nad noworodkiem.

Program szkoły oparty jest na idei aktywnego i fizjologicznego porodu.
Naszym celem jest przygotowanie rodziców do świadomego przeżywania ciąży, porodu, a także macierzyństwa i ojcostwa.

Nasza Kadra

Estera Michalak

Witajcie!
Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat przeszkoliłam ponad 800 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomagam kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.
Położnictwo studiowałam na UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kiedy je rozpoczynałam wyobrażałam sobie, że praca położnej to głównie pomoc kobietom podczas porodu. W trakcie nauki dowiedziałam się, że wachlarz zajęć jest dużo szerszy i daje mnóstwo możliwości rozwoju. To mnie zachwyciło.
Pierwsze szlify jako położna zdobywałam w prywatnej placówce szpitalnej wraz 21 poradniami specjalistycznymi, a potem kontynuowałam praktyki zawodowe w poznańskim szpitalu GPSK na Polnej, aż w końcu postanowiłam spełnić swoje marzenie i otworzyć szkołę rodzenia. To był 2009 rok, kończyłam studia magisterskie, a w radio usłyszałam, że można ubiegać się o dotacje na założenie własnej działalności. Wystartowałam w konkursie i w styczniu 2010r. zostałam właścicielką szkoły rodzenia. Z biegiem czasu pracy było na tyle dużo, że zatrudniałam kolejne osoby, a w 2015r. mając pod swoimi skrzydłami już trzy placówki powstało Happymed sp. z o.o., w której obecnie pracę znajduje kilkanaście fantastycznych osób.
Jako położna POZ wielokrotnie spotykałam się z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo chciałam im pomóc, dlatego w 2013 roku powołałam do życia Fundację Opieki Okołoporodowej. Obecnie oprócz wsparcia dla rodziców, działa ona także na polu naukowym, wspierając rozwój osób medycznych przez organizowanie szkoleń, kursów itp. W
tym roku udało nam się także zorganizować Międzynarodową Konferencję Laktacyjną PROLACTA, poświęconą wsparciu kobiet w karmieniu piersią, która okazała się wielkim sukcesem.
W grudniu 2018 roku wydałam także swoją pierwszą książkę pt „Pokonaj laktoterroryzm5 kroków do udanego karmienia piersią”, a także zupełnie niedawno uruchomiłam platformę e-learningowej dla kobiet i dla położnych
https://happylearn.elms.pl/logowanie.html.
O wszystkich tych działaniach piszę na moim fb https://www.facebook.com/laktopolozna/ , na który serdecznie zapraszam.
Na zakończenie dodam też, że …uwielbiam być położną. Cieszę się każdym spotkaniem z kobietami, personelem medycznym i noworodkami. Wiele satysfakcji dają mi podziękowania od pacjentek, czuję się wtedy potrzebna i wiem, że to co robię ma ogromne znaczenie. Moim celem na najbliższe lata jest budowanie autorytetu położnej w Polsce, pokazanie, jak wiele wspaniałych kobiet jest w tej grupie zawodowej, która nie tylko angażuje się w to co robi, ale nieustannie podnosi swoje kompetencje i odnajduje w pomaganiu kobietom prawdziwą pasję. Bycie położną to nie jest dla mnie praca, to jest zaszczyt, wyróżnienie i misja.”

Cennik moich usług:

 

NazwaCena
Konsultacja laktacyjna w gabinecie Happymed190zł
Konsultacja laktacyjna poza gabinetem250zł
Konsultacja laktacyjna wideo online do 60 min190zł
Konsultacja laktacyjna wideo online do 30 min100zł
Konsultacja laktacyjna wideo online do 15 min50zł
Prywatna wizyta patronażowa z kąpielą noworodka oraz oceną techniki karmienia300zł
Prywatna wizyta patronażowa z kąpielą noworodka250zł
Prywatna wizyta patronażowa bez kąpieli noworodka200zł
Przygotowanie planu porodu z położną150zł
Dojazd do klienta (liczony w dwie strony)1 zł/ km

Dominika Kanarkiewicz

mgr Dominika Kanarkiewicz- Certyfikowany Doradca Noszenia w Chustach i Nosidłach Miękkich, prezes Fundacji Opieki Okołoporodowej. Od 2012 roku związana ze światem okołoporodowym, oddając się z pasją wspieraniu pacjentek w trakcie ciąży i po porodzie. Wiedza anatomiczna wyniesiona ze studiów i licznie przebytych kursów pozwala jej zadbać o zdrowie kobiet oraz noworodków ucząc prawidłowego chustonoszenia czy prowadząc zajęcia gimnastyczne dla ciężarnych. W placówkach HAPPYMED służy swoją wiedzą, uczy znajomości ciała, przygotowuje do porodu i dba o doskonałą formę mam już od pierwszych dni ciąży. Zarówno pacjentki, jak i osoby zainteresowane chustonoszeniem skupia wokół regularnych spotkań oraz grup w mediach społecznościowych.

Estera Michalak

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 700 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomagam kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

Bądźmy w kontakcie