KTG czyli serce dziecka pod kontrolą! – BEZPŁATNE

Zapraszamy wszystkie kobiety ciężarne na badanie KTG. Badanie KTG wykonywane jest BEZPŁATNIE dla pacjentek po 36 tygodniu ciąży zapisanych do położnej POZ “Happy-Med”. Kardiotokografia KTG to monitorowanie akcji serca płodu przy jednoczesnym zapisie czynności skurczowej mięśnia macicy.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 884-666-584 w celu ustalenia terminu badania.


Przezskórny pomiar BILIRUBINY u noworodka

Badanie bilirubiny wykonywane jest noworodkom przezskórnie w pierwszych tygoniach życia dziecka w gabinecie położnej POZ “Happy-Med”. Bilirubinometr to urządzenie do nieinwazyjnego pomiaru bilirubiny. Noworodki, których wyniki badania wskazują zbyt wysoki poziom, muszą być ocenione przez lekarza w celu usatalenia odpowiedniego leczenia.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu  884-666-584 w celu ustalenia terminu badania.


Cytologia – BEZPŁATNA

Badanie cytologiczne jest bezpłatne dla pacjentek w wieku pomiędzy 25 a 59 rokiem życia zapisanych do położnej POZ we Happy-Med.

Sposób przygotowania do badania cytologicznego.
Badanie cytologiczne można wykonać najwcześniej 2 dni po zakończeniu ostatniego krwawienia miesiączkowego i najpóźniej 4 dni przed spodziewanym terminem rozpoczęcia kolejnego krwawienia miesiączkowego (najlepiej pomiędzy 10 a 20 dniem cyklu – pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego).
Co najmniej 4 dni przed badaniem cytologicznym nie należy stosować żadnych leków/preparatów dopochwowych, tamponów dopochwowych ani też płukania pochwy.
Co najmniej 24 godziny przed badaniem cytologicznym należy powstrzymać się od stosunków płciowych.
Co najmniej 24 godziny przed badaniem cytologicznym nie należy poddawać się badaniu ginekologicznemu, badaniu ultrasonograficznemu z użyciem głowicy dopochwowej, nie należy pobierać z pochwy i/lub kanału szyjki macicy materiału do badania bakteriologicznego (posiew) lub wirusologicznego.
W przypadku występowania stanów zapalnych pochwy konieczne jest ich wyleczenie przed pobraniem materiału do badania cytologicznego.