KTG czyli serce dziecka pod kontrolą – BEZPŁATNE

Zapraszamy wszystkie kobiety ciężarne na badanie KTG. Badanie KTG wykonywane jest BEZPŁATNIE dla pacjentek po 36 tygodniu ciąży zapisanych do położnej POZ “Happy-Med”. Kardiotokografia KTG to monitorowanie akcji serca płodu przy jednoczesnym zapisie czynności skurczowej mięśnia macicy.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na tel. 884-666-584 w celu ustalenia terminu badania.

Przezskórny pomiar BILIRUBINY u noworodka

Badanie bilirubiny wykonywane jest noworodkom przezskórnie w pierwszych tygoniach życia dziecka w gabinecie położnej POZ “Happy-Med”. Bilirubinometr to urządzenie do nieinwazyjnego pomiaru bilirubiny. Noworodki, których wyniki badania wskazują zbyt wysoki poziom, muszą być ocenione przez lekarza w celu usatalenia odpowiedniego leczenia.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na tel. 884-666-584 w celu ustalenia terminu badania.

Cytologia – BEZPŁATNA*

Sposób przygotowania do badania cytologicznego.

  • Badanie cytologiczne można wykonać najwcześniej 2 dni po zakończeniu ostatniego krwawienia miesiączkowego i najpóźniej 4 dni przed spodziewanym terminem rozpoczęcia kolejnego krwawienia miesiączkowego (najlepiej pomiędzy 10 a 20 dniem cyklu – pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego).
  • Co najmniej 4 dni przed badaniem cytologicznym nie należy stosować żadnych leków/preparatów dopochwowych, tamponów dopochwowych ani też płukania pochwy.
  • Co najmniej 24 godziny przed badaniem cytologicznym należy powstrzymać się od stosunków płciowych.
  • Co najmniej 24 godziny przed badaniem cytologicznym nie należy poddawać się badaniu ginekologicznemu, badaniu ultrasonograficznemu z użyciem głowicy dopochwowej, nie należy pobierać z pochwy i/lub kanału szyjki macicy materiału do badania bakteriologicznego (posiew) lub wirusologicznego.
  • W przypadku występowania stanów zapalnych pochwy konieczne jest ich wyleczenie przed pobraniem materiału do badania cytologicznego.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na tel. 884-666-584 w celu ustalenia terminu badania.

*Badanie cytologiczne jest bezpłatne dla pacjentek w wieku pomiędzy 25 a 59 rokiem życia zapisanych do położnej POZ we Happy-Med.

Estera Michalak

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 700 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomagam kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

Bądźmy w kontakcie