Fundacja Opieki Okołoporodowej

Fundacja Opieki Okołoporodowej powstała z głębokiego przekonania, że edukacja i wsparcie to dwa wektory, wokół których należy budować świat mam, ojców, jak też noworodków i niemowlaków. Zapewnienie rodzicom i dzieciom europejskich standardów opieki okołoporodowej jest możliwe w rękach profesjonalnej pomocy, popartej nowoczesną wiedzą oraz doświadczeniem osób medycznych i niemedycznych.

Myślą przewodnią naszych działań jest wzmacnianie relacji rodzic-dziecko tak, by opieka nad noworodkiem i niemowlakiem przebiegała w sposób naturalny, niewymagający nadmiernej ingerencji. Opiekę okołoporodową rozumiemy jako działania w zgodzie z pierwotnymi procesami przy wykorzystaniu nowoczesnej wiedzy i technik.

Każdy dzień pracy wypełnia nam dążenie do edukowania i wsparcia w dziedzinie laktacji. Najnowsze doniesienia ze świata nauki, ale także praktyki położniczej, krzyżujemy z zasobem lekarzy, IBCLC, CDL, doul, fizjoterapeutów czy dietetyków, łącząc je w Międzynarodową Konferencję Laktacyjną PROLACTA oraz szereg warsztatów, szkoleń i publikacji.

Konferencja

Codziennie zdobywamy i doskonalimy wiedzę na temat karmienia piersią oraz wszystkiego, co z nim związane. Rosnąca świadomość wpływu mleka kobiecego na organizm, a także psychikę dziecka czy matki, zachęca do walki o każdy dzień ich mlecznej drogi. Zebraliśmy zarówno najświeższe jak i najważniejsze kwestie, dotyczące karmienia piersią, tworząc Międzynarodową Konferencję Laktacyjną PROLACTA. Wierzymy, że wiedza i praktyka niosą ze sobą wartość, jaką jest dostrzeganie znaczenia laktacji, jako pierwszego i jednego z najważniejszych kroków ku lepszemu zdrowiu całej populacji.

PROLACTA stanowi połączenie rzetelnych informacji, najnowszych badań, wielu lat doświadczeń i jest odpowiedzią na potrzeby środowiska okołolaktacyjnego. Uczestnicy poprzez bogaty program i bezpośredni kontakt z utytułowanymi wykładowcami zostają wyposażeni w dawkę wiedzy, pozwalającą rozszerzyć swoje kompetencje i mieć realny wpływ na popularyzowanie karmienia piersią oraz pomoc w jego utrzymaniu.

PROLACTA kierowana jest do położnych, doul, fizjoterapeutów, lekarzy, pielęgniarek, dietetyków, promotorów karmienia i innych specjalistów, zajmujących się tematyką okołoporodową.

Wolontariat

Wspólne tworzenie czegoś wielkiego to kompilacja małych rzeczy, które zwielokrotnione układają się harmonijną całość. Do tego, aby corocznie budować PROLACTĘ, podnosić jej prestiż i poziom niezbędny jest zespół aktywnych wolontariuszy, niosących pomocną dłoń, kiedy ręce Fundacji Opieki Okołoporodowej okazują się niewystarczające. Jeśli chcesz dołączyć do naszej energetycznej drużyny, czekamy na Twoje zgłoszenie!

W zamian zapewniamy:

Możliwość uczestniczenia w wykładach

Otrzymanie certyfikatu wolontariusza

Zniżkę na kursy Happymed

Dotykanie „Cyca” bez limitu

Trud, pot i znój

Pizzę dla wszystkich!

Grupowe uściski na koniec.

PS. Informujemy także, że nie odpowiadamy za powstałe zakwasy mięśni twarzy i brzucha z powodu niekontrolowanych wybuchów śmiechu oraz straty moralne poniesione wskutek obserwowania tradycyjnych napadów „głupawki” po i przedkonferencyjnej.

A tak poważnie…chodźcie, będzie fajnie 😉

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem podczas konferencji skontaktuj się z nami:

 

Estera Michalak

Nazywam się Estera Michalak i od ponad 10 lat jako położna i IBCLC zajmuję się opieką okołoporodową, edukując kobiety ciężarne i opiekując się nimi w połogu. Od kilku lat skupiam swoją uwagę na pomocy w karmieniu piersią. Tylko w ciągu ostatnich dwóch przeszkoliłam ponad 700 położnych z całej Polski. Prowadzę zajęcia edukacyjne dla kobiet w ciąży, skupiające się na tematyce naturalnego karmienia. W swojej poradni laktacyjnej pomagam kobietom przezwyciężyć trudności pojawiające się w laktacji.

Bądźmy w kontakcie